Ecopayz Güvenli Bir Ödeme Yöntemi mi?

Ecopayz, Financial Conduct Authority (FCA) bünyesinde yetkilendirilerek PSI-pay LTD markasının bir hizmet fonksiyonu olmaktadır. Ecopayz’ın içerisinde ter alan iki farklı bir kart sistemi bulunur. Bunlar Ecocard ile Ecovirtual olarak geçmektedir. Genelde tercih edilen kart tercihi Ecocard olmakla beraber, tek kullanımlık bir kart sistemi olarak Ecovirtual kullanılmaktadır.

Güvenlilik konusunda Ecopayz için belirtilebilecek pek çok husus ve nokta yer alır. Özellikle bu özellikler, bir kişiye ait bilgilerin sızdırılmaması ve Ecopayz sisteminin banka ile alakası olmadan bir online para işlemlerinin yapılabilmesidir. Para transferleri, para çekimler ya da para yatırım işlemleri bu kapsama dahildir.

Sistemin güvenli olmasını destekleyen pek çok uygulaması ve yazılım sistemleri bulunur. Özelikle EcoAccount hesabı yani Ecopayz’ı kullanabilmek için açılan hesap açıldığında, sistem tarafından tüm bilgilerin korunduğu ve ifşa edilmediği ayrıca belirtilmektedir. Ödemeler konusunda da tüm gizliliğin aynı derecede korunduğu da ifade ediliyor.

Ecopayz Güvenliği İçin Kullanılan Sistemler

Güvenlik esaslarında kişisel bilgilerden, kişinin finansal etkenleri ve hareketlilikleri için bazı sistemler, Ecopayz bünyesinde yapılmaktadır. Ecocard güvenilir mi noktasında tüm bu içerikleri incelediğimizde;

  • Güvenli Soket Katmanı Protokolü ya da Taşıma Katmanı Güvenliği üzerinden bilgiler şifrelenir ve korunur.
  • Bilgilerin korunmasına dair olarak Sertifika Otoritesi uygulanmaktadır,
  • Her bir Ecopayz kart sahibinin bilgileri, sunucularda ayrıca saklanmakta ve donanım yapılanmasından ayrılarak, farklı kategorilerde sınıflandırılıp, güvenli bir sistemde tutulmaktadır,
  • 256- BIT SSL şifreleme sistemi kullanılarak, bilgiler korunmaktadır,
  • Veri şifreleme sistemi olarak ise Ödeme Kartları Endüstrisi-PCI ile Veri Güvenliği Standartları-DSS üzerinden güvenlik uygulamaları da işlem görmektedir.

Tüm bu noktalar, Ecopayz hesabı (EcoAccount) olan kullanıcılar için geçerli bazı protokolleri içermektedir. Böylece güvenlik konusunda kişisel bilgilerden, hesap detaylarına kadar nasıl bir sürecin işlendiği de net bir biçimde anlaşılabilir. Sistem genelde müşteri bilgilerinin korunması ve ödeme faaliyetlerinin saklanarak şifrelenmesini içeriyor. Ecopayz sisteminde hesabı olanlar, tüm bu güvenlik olanaklarından yararlanabilmektedir.

Ecocard Nedir ve Nasıl Hesap Açılır?

Ecopayz bir marka ise onun hizmet ürünü Ecocard olmaktadır. Hizmet ürünü olan Ecocard sisteminin kendi içinde ayrılan pek çok özel olanakları vardır. Öncelikle bir ön ödemeli kart sistemi olduğu ve içerisine yüklenen bakiye kadar harcama olanağı veren bir kart türüdür. Tek kullanımlık değildir. Kartın içerisindeki bakiyesi bittiğinde tekrar farklı ödeme kanalları ile yükleme yapılabilmektedir.

  • Finansal açıdan kontrolün, hesabın sahibinde olduğu bir sistemi bulunmaktadır.
  • Hem sanal hem de fiziki olarak kullanılabilen bir kart yapısı bulunur,
  • Euro, USD ya da GBP para birimleri üzerinden 3 farklı kart sahibi olunabilir,
  • Çeşitli ülkelerde geçerlidir ve mağazalardan, ATM’lere kadar kullanılabilir,
  • Dünyanın her yerinden para yatırılabilmesi ve çekilebilmesi olanakları yer alır,

Yerel banka şubesi, yerel ödeme sistemi, online bankacılık ya da kredi kartı-banka kartı üzerinden Ecocard hesaplarına para yatırabilme olanağı da bulunuyor.

Genel olarak bu özelikler, kartın kullanım sistemini özelliklerini tanımlamamaktadır. Bankanız ile ilişkiniz olmadan yapabildiğiniz, para çekim, transfer ve para yatırma olanakları, Ecopayz’ı kendine ait bir hesap cüzdanı yapmaktadır.

Ecocard nasıl alınır sorusu içinde yapılması gereken adımlar oldukça basittir. Resmi sitesi üzerinden EcoAccount hesabı açılmalıdır. Yani Ecopayz sisteminde hesap açılmalıdır. Bu hesap açma işlemi ücretsizdir. Bunun ardından kartınızın onaylanma süreci tamamlandığında kişinin tarafına bir e-posta mesajı gelir. 21 gün süresi içerisinde kartınız posta yolu ile belirttiğiniz adrese kargolanır. Ardından kartınıza ait bilgiler ile EcoAccount hesabınıza girerek, aktifleştirme işlemlerinizi sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tagged with:

Yorum Yapın